-- Adversting 9 REKLAM ALANI --

-- Adversting 10 --

Nasreddin Hoca Şenliği Semicenk konseriyle final yaptı

Konya'nın Akşehir ilçesinde, 64. Uluslararası Akşehir Nasreddin Hoca Şenliği çerçevesinde binlerce kişiye bir konser veren Semicenk, performansı ve şarkılarıyla Akşehirliler buluştu.

2023-07-11

Konya’nın Akşehir ilçesinde, 64. Uluslararası Akşehir Nasreddin Hoca Şenliği çerçevesinde binlerce kişiye bir konser veren Semicenk, performansı ve şarkılarıyla Akşehirliler buluştu.

 

Akşehir Nasreddin Hoca Açık Hava Tiyatrosu’nda ki konseri boyunca hayranlarını yerlerinde oturtmayan sanatçıya konser alanını dolduran binlerce kişi neredeyse tüm şarkılarına eşlik etti. Konser boyunca sahne arkasındaki led ekranda geçtiğimiz günlerde kaybettiğimiz sanatçı Özkan Uğur’un fotoğrafıyla birlikte “Özkan Uğur’u saygı ve rahmetle anıyoruz” yazması da dikkat çekti. Konserin sonunda Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya ünlü sanatçıya bir plaket takdim etti. Konseri öncesi Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya ile birlikte bir Akşehir gezisi yapan Semicenk Akşehir gezisinde ilk olarak Nasreddin Hoca Türbesini ziyaret etti. Türbede dua eden sanatçı türbe önündeki ‘dünyanın ortası burasıdır’ yazılı platforma da çıkarak poz verdi. Türbe ziyaretinin ardından Nasreddin Hoca Evini ziyaret eden sanatçı buradaki hiperrealistik Nasreddin Hoca heykelleri ile canlandırılan Nasreddin Hoca fıkraları ile ilgili Başkan Akkaya’dan bilgi aldı. Semicenk daha sonra tarihi kilisede şenlik çerçevesinde açılan resim ve fotoğraf sergisini gezdi.Konser öncesi Akşehir’i gezen ve Nasreddin Hoca’nın kentinde bulunmaktan mutluluk duyduğunu belirten Semicenk, “Akşehir çok güzel. Belediye başkanımızla gezdik, tarihi yerleri gördük, bizi bilgilendirdi sağ olsun. Akşehir’in tarihiyle, yapılarıyla ilgili birçok bilgi verdi. Nasreddin Hoca’nın fıkralarını, hikayelerini dinledik, çok keyif aldık. Çok teşekkür ediyoruz. Akşam ki konserimiz için de çok heyecanlıyım. Bir an önce seyircimizle kavuşmak istiyorum, inşallah keyifli bir akşam geçireceğimizi düşünüyorum. İlerleten aylarda yeni şarkılarımız olacak, inşallah haberdar edeceğiz hepsinden” diye konuştu."Konser öncesi kısa bir Akşehir turu yaptık"

 

Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya da, Nasreddin Hoca Şenliği’nin yoğun bir tempoyla devam ettiğini belirterek, “Bugün çok kıymetli bir konuğumuz var, gençlerimizin gönlünde taht kuran Semicenk aramızda. Konser öncesi kısa bir Akşehir turu yaptık. Akşehir’de şenliğimizde sanatçılarımızla, tiyatrolarıyla dolu dolu bir şenlik geçiyor. 64 yıldır kesintisiz devam eden şenliğimiz bu yıl daha da bir yoğun geçiyor. Halkımız, gençlerimiz ilgi duydukça bizde daha da coşarak onlara daha güzel programlar hazırlama noktasında kendinizi mecbur hissediyoruz” dedi.

Kaynak: IHA


ETİKET :   Nasreddin Hoca Şenliği Semicenk konseriyle final

Tümü