-- Adversting 9 REKLAM ALANI --

-- Adversting 10 --

Muhteşem çocuklardan Bodrum’da muhteşem konser

2023-10-01

Tepebaşı Belediyesi İki Elin Sesi Var Çocuk Senfoni Orkestrası, kardeş şehir Bodrum’da verdiği konser ile büyük beğeni topladı.


Tepebaşı Belediyesi İki Elin Sesi Var Çocuk ve Gençlik Senfoni Orkestrası, verdiği konserler ile adından söz ettirmeyi sürdürüyor. Tepebaşı Belediyesi ve Bodrum Belediyesi arasındaki kardeş şehir ilişkileri çerçevesinde düzenlenen çeşitli etkinliklerle proje paylaşımları, fikir alışverişleri devam ederken, kültür ve sanat alanında da çalışmalar yapılmaya devam ediyor. Bu çerçevede Tepebaşı Belediyesi İki Elin Sesi Var Çocuk Senfoni Orkestrası, kardeş şehir Bodrum’da muhteşem bir konser verdi. OASİS Bodrum’da gerçekleşen konsere Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç’ın yanı sıra Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras ve çok sayıda müziksever katıldı. Bodrum Belediyesi ev sahipliğinde Simay Pala’nın şefliğinde gerçekleşen konsere katılan 60 öğrenci, The Snow Storm, Underground Tango, Radetzky March, Can-Can ve Caravan adlı eserleri icra etti.“Atatürk’ün çocuklarıyız”


Konser sonrası konuşan Başkan Ataç, “Sevgili çocuklar, çok güzel bir gece ve çok başarılıydınız. Heyecanlanıyorum sizi görünce. Sizi çok seviyorum, iftihar ediyorum ve onur duyuyorum sizlerle. Biz ilerde bir gün yine geliriz. Çünkü bu orkestrada o kadar büyük bir emek var ki. Bu çocuklar 7 yaşında geldiler ve şimdi genç oldular. 17 yaşında sistemden ayrılıyorlar, dilerlerse eğitici olarak sisteme giriyorlar. Bu gençlerimizi alırken hiçbir yetenek sınavından geçirmedik. Eğiticilerimiz sayesinde bu noktaya geldiler. Belki şu an çaldıkları enstrümanı çalmayı bilmiyordu. Ama zaman içinde o kadar güzel şeyler oldu ki orkestra bu hale geldi. Her dinlediğimde ayrı bir keyif alıyorum. Çünkü müthiş başarılılar. Çok büyük insanlarla çaldılar, Fazıl Say, Rengim Gökmen, Gülsin Onay gibi isimlerle çaldılar. Muammer Sun gözyaşlarıyla dinledi ve onlar için beste yazdı. Her zaman başarılıyla bu işi yapıyorlar. Neticede bizim de bu cumhuriyete olan borçlarımızı bu çocukları yetiştirerek sunuyoruz. Şimdi Filenin Sultanları nasıl ‘Biz Atatürk’ün kızlarıyız’ diyorsa bizim gençlerimiz de ‘Biz de Atatürk’ün çocuklarıyız’ diyorlar. Ben Ahmet başkanımıza da bizi ağırladığı için teşekkür ediyorum. Kendisiyle çok güzel işler yapıyoruz. Adaşıma sahip çıkın” dedi.“Tepebaşı’nda esen rüzgârı Bodrum’da da estirmek istiyoruz”


Bodrum Belediye Başkanı Aras ise, “Tepebaşı Belediyemiz muhteşem işler yaparken yanına her zaman sanatı da koyuyor. Şimdi sanat yumuşak güç olarak kullanılıyor. Kardeşlik, özgürlük, barış, demokrasi tohumları ekmek için sanat kadar güçlü yumuşak bir güç yok. Ben başkanımızı ziyaret ettiğimde gördüm ki belediyenin odalarından tüm belediyenin sokaklarına kadar sanatla bezenmiş. O özenle oluşturulmuş. Bakınız çocuklarımızı gördünüz hepsi muhteşem, çok yetenekli çocuklar. Hiçbir yetenek sınavına tabi tutulmadan gönülden yapılması da çok önemli. Onların bizlere verdiği konser çok sıradan bir konser değildi. Muhteşemler, çok sevdik onları. Tepebaşı Belediyemizle biz kardeş şehir olduk. Artık daha sık ilişkilerle Tepebaşı’nda esen rüzgârı Bodrum’da da estirmek istiyoruz” diye konuştu.


Konser sonunda orkestra ayakta alkışlandı.Muhteşem çocuklardan Bodrum’da muhteşem konser

Kaynak: IHA


ETİKET :   Muhteşem çocuklardan Bodrumda muhteşem konser

Tümü