-- Adversting 9 REKLAM ALANI --

-- Adversting 10 --

Tavşanlı’nın 8 bin yıllık geçmişine ışık tutacak kazı çalışmaları devam ediyor

Tavşanlı ve bölgemizin 8 bin yıllık tarihine ışık tutan kazı çalışmalarının başında Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi öğretim görevlisi Prof. Dr. Erkan Fidan'ın olduğu belirtildi. Kütahya'nın en eski yerleşmesi olan Tavşanlı Höyük kazıları, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın desteği ile çalışmalarını sürdürüyor.

2023-08-18

Kütahya’nın Tavşanlı ilçesinde 8 bin yıllık geçmişine ışık tutacak kazı çalışmaları devam ediyor.

 

Bölgenin en önemli arkeolojik kazıları arasında gösterilen Tavşanlı Höyük’te 3. sezon çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

 

Tavşanlı ve bölgemizin 8 bin yıllık tarihine ışık tutan kazı çalışmalarının başında Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi öğretim görevlisi Prof. Dr. Erkan Fidan’ın olduğu belirtildi.

 

Kütahya’nın en eski yerleşmesi olan Tavşanlı Höyük kazıları, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteği ile çalışmalarını sürdürüyor.

 

Kazı alanı ve Kazı Evine giden AK Parti Kütahya Milletvekili Mehmet Demir ile Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, 45 hektara yayılan yerleşim alanı hakkında Prof. Dr. Erkan Fidan’dan bilgiler alarak burada çalışan genç arkeolog ve işçilere kolaylıklar diledi.Tavşanlı’nın 8 bin yıllık geçmişine ışık tutacak kazı çalışmaları devam ediyor

Kaynak: IHA


ETİKET :   Tavşanlının bin yıllık geçmişine ışık tutacak kazı çalışma devam ediyor

Tümü